Hakkında

DEVRİM GÜMÜŞ

KISA KISA…

1977 yılında İstanbul’da doğdu. 1998 yılında Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite 2. sınıfta iktisadi idari bilimlerin pek iç açıcı olmadığına karar vererek reklam sektörüne adım attı. Yaz tatillerinde staj, eğitim dönemlerinde ise yarı zamanlı çeşitli kuruluşlarda çalışmaya başladı. Üniversite eğitimini tamamladığında yoluna bir grafik tasarımcı olarak devam etmeye karar verdi.

Yıllar içerisinde reklam çizgisinin altını üstüne getirerek çizgi altı ve çizgi üstü ajanslarda görev yaptı. Çok büyük ustalardan feyz aldı. Bu da yetmedi işini daha iyi yapabilmek adına kullandığı estrümanlara hakimiyetini artırmak amacıyla işin teknik boyutu ile de ilgilenmeyi ihmal etmedi.

2005 yılında grafik tasarım programlarına olan hakimiyetini ve bilgisini başkalarına da aktarmak amacıyla sektörün önde gelen eğitim kurumlarında bireysel ve ağırlıklı kurumsal masaüstü yayıncılık eğitimleri vermeye başladı. Türkiye’nin önde gelen reklam ajansı ve farklı sektörlerdeki birçok kuruma eğitimler verdi. Adobe’den Publishing Expert sertifikası aldı. DigitalArts ve Photoshop Magazin dergilerinde yazıları yayımlandı. Reklam Yaratıcıları Derneği yönetim kurulu ve denetleme kurulu üyeliklerinde bulundu.

Lise yıllarında ilk görüşte aşık olduğu Apple Macintosh ile büyük bir gönül bağı kurdu. O gün bu gündür evine bir PC dahi sokmadı. MacLine dergisine çeşitli makaleler yazdı. Üşenmedi Apple’dan Certified Trainer sertifikaları aldı. Birçok kişi ve kuruma Apple eğitimleri verdi. ElmaKurdu Apple kullanıcı grubunda yıllardır yazıp çizmenin yanı sıra, 2005 yılından bu yana yöneticiliğini yapıyor.

2009 yılında Ahmet Karakurt ile birlikte kurduğu AD Kreatik’te çalışmalarına devam ediyor.