(HD Versiyon)

Merhaba,

Hepimizin, sabahları bilgisayar başına oturduğumuz zaman rutin olarak takip ettiği e-posta, haber, blog, sosyal paylaşım siteleri vb. sayfalar vardır. Bu sayfaları tek tek açmak benim gibi tembel insanlar için pek de pratik değil 🙂

Safari üzerinde, tüm sayfaların tek tıklama ile otomatik olarak farklı tablar halinde açılmasını ister misiniz? Ruhunuzda tembellik varsa buyrun…


1) Safari üzerinde, View menüsüne girerek öncelikle (açık değilse) “Show Bookmarks Bar” seçeneği ile bookmark barı görüntüleyin.

2) Tek tıklama ile paket olarak açılmasını istediğiniz tüm sayfaları teker teker açarak Bookmarks>Add Bookmark… veya Add Bookmark for These x Tabs… menüsü yardımıyla kaydedin. Kayıt penceresinin altında yer alan yukarı açılır menüden “Bookmark Bar” opsiyonu seçili olmalıdır.

3) Bookmark kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra Bookmarks>Show All Bookmarks menüsü yardımıyla tüm kayıtlı adresleri görüntüleyin.

4) Sol sütunda yer alan Collections başlığı altındaki Bookmarks Bar satırını seçerek adresleri görüntüleyin.

5) Kayıtlı site adreslerinin yer aldığı Bookmark listesinin sağ alt köşesinde yer alan + düğmesine basarak yeni bir klasör oluşturun ve tek dokunuşla açılmasını istediğiniz tüm adresleri bu klasör içerisine sürükleyin.

6) Yeni oluşturduğunuz klasörün sağında bulunan Auto-Click kutusunu işaretleyerek işlemi tamamlayın.

Artık, Safari penceresinde, adres satırı altında yer alan Bookmark listesinde yeni oluşturduğunuz klasörün ismi görüntülenecek ve tıklandığı zaman içerisinde yer alan tüm adresler farklı tablar üzerinde görüntülenecektir.

Güle güle kullanın…

One Response 

  1. mükemmelsiniz, çok tşk.

Yorumlar