Kategoriler
Apple

Facebook Hesap Hareketlerini Mac OS X Menü Çubuğundan Takip Etmek

Facebook Notifications

Facebook’un, 7’den 70’e çoğu kişinin hayatına nüfuz ettiği bu günlerde, Lee Byron ve Owen Yamauchi isimli hayırsever kafadarlar Facebook Notifier isimli işlevsel bir Mac uygulaması geliştirmişler.

Mac OS X üst menü çubuğuna yerleşen Facebook Notifier, direkt olarak bir web tarayıcı kullanmadan Facebook hesabınıza ait uyarıları, e-posta’ları ve durum statülerini denetlemeye olanak sunuyor.

Programı kullanmak için, buradan Facebook Notifier uygulamasını bilgisayarınıza indirerek, açılan dmg uzantılı disk imajının içerisinde yer alan Facebook Notifications.app isimli programı Applications klasörüne sürüklemeniz yeterli.

Install Facebook Notification

Program, ilk çalıştırıldığı zaman, hesabınız ile ilgili bir takım ayarları yapmanız gerekiyor. Kullanıcı e-posta ve şifre bilgilerinizi girdikten sonra takip eden pencerelerde, uygulamanın Facebook hesabınıza erişim yetkilerini tanımlayabilirsiniz.

Facebook Kullanıcı Ayarları

Facebook Kullanıcı Ayarları

Ayarlar tamamlandıktan sonra, artık Facebook hareketlerinizi üst menü çubuğunda bulunan Facebook ikonuna tıklayarak takip edebilirsiniz.

Facebook Notifications Update Status

Update Status menü sekmesi ile durum statü mesajınızı değiştirebilir, Preferences menü sekmesi ile de Update Status menü kısa yolu ve (bilgisayarınızda yüklü ise) Growl entegrasyonunu açabilirsiniz.

Facebook Notifications Preferences

Facebook Notifications, ilk çalıştırıldığında System Preferences > Accounts > Login Items listesine de kaydediliyor. Böylelikle bilgisayarda her oturum açıldığında, Facebook Notifications menüsü otomatik olarak üst menü çubuğuna yerleşiyor.

Güle güle kullanın…

“Facebook Hesap Hareketlerini Mac OS X Menü Çubuğundan Takip Etmek” için 3 yanıt

Eh artık bize de “vatana millete hayırlı olsun” demek düşüyor.

kullanici adimi ve sifremi girdikten sonra,

“The application must ask for a valid extended permission.”

seklinde bir uyari aldim henuz cozumunu bulabilmis degilim, program simdilik “calismayan durumda”.

Facebook güvenlik altyapısında değişiklik yaptığı için programın da bu değişikliğe göre güncellenmesi gerekiyor. Yeni bir sürüm ile düzelteceklerdir muhtemelen…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir