Kategoriler
Adobe eSeminer

InDesign İleri Düzey Çalışma Teknikleri

Her hafta çarşamba günleri saat 11:00’de düzenlenen Adobe eSeminerlerinin 80.’sinde, Halid Özgür ile birlikte Adobe InDesign’da 68 sayfa bir kataloğun uygulamaya geçmeden yapılan iyi planlamayla ve InDesign’ın hızlandırıcı özelliklerini kullanarak nasıl 2 günde yapılabileceğini anlattım. Sorular ve cevaplarıyla (teknik sorunlar dahil) 1,5 saatlik bir ileri düzey seminer oldu.

InDesign’da bir hafta sürecek çalışma 2 günde nasıl hazırlanır? eSeminerini izlemek için tıklayın.

(Adobe Connect Add-In eklentisi gerektirir )

 

 

 

 

“InDesign İleri Düzey Çalışma Teknikleri” için 2 yanıt

Devrim Kardeş, “InDesign’da bir hafta sürecek çalışma 2 günde nasıl hazırlanır? ” isimli eğitim seminerini izledim. Emeğine sağlık ancak defalarca izlememe rağmen KATILIMCILAR bölümündeki Nested stili yapamadım. Ancak anladığım kadarıyla birbirini referans alan karakter stili, paragraf stili ve bul değiştir kombinasyonlarıyla arka arkaya bir dizi parametrenin bileşimiyle oluşuyor. Fakat bu şekliyle eğitim uygulanabilir değil izleyenler açısından. Birazda o işlem için gereken karakter stilileri ve paragraf stillerinden daha anlaşılır bir şekilde sözedersen sevinirim. Yada bu döküma referans veren sadece stillerini alıp incelememiz için download linki oluşturabilirmisiniz.? Herşeye rağmen Teşekkürler.. Cevaplama şansınız olursa sevinirim

Karakter, paragraf ve nested style yapısı daha önceki seminerlerde anlatılmıştı. adobegunlugu.com seminer arşivinden izleyebilirsiniz. Şunu da unutmamak lazım, seminerler eğitimden ziyade iş akış tekniklerini içeriyor. Böyle bir çalışmanın nasıl yapıldığını detaylı olarak anlatmak için 2 tam günlük bir eğitim süresi söz konusu.
Doküman bir müşteri çalışması olduğu için paylaşamıyorum maalesef.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir