Merhaba,

Apple, Mac OS X Lion güncellemesi ile birlikte iSync uygulamasını sistemden sildi. Eğer Nokia gibi bir cep telefonu veya farklı bir donanımı bilgisayarınızla eşzamanlamak için iSync uygulamasına ihtiyaç duyuyorsanız tekrar yükleyebilirsiniz.

Peki iSync uygulamasını nereden bulacaksınız?

a) Yakınınızda Mac OS X 10.6 kullanan başka bir Mac’in Applications klasöründen, kendi bilgisiyarınızdaki uygulamalar klasörüne aktarabilirsiniz.

b) Time Machine kullanıyorsanız, Lion güncelleme öncesi bir tarih için uygulamalar klasörünü görüntüleyerek iSync uygulamasını geri yükleyebilirsiniz.

c) iSync uygulamasını buradan bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

iPhone’un bir tasarım harikası oluşuna kimsenin itirazı yok, ama diğer cihazlar için desteği yavaş yavaş kesmek Apple’a yakışmıyor…

5 Yorum yapılmış: 

 1. Bilal Yılmaz :

  Merhabalar

  Faydalı bir yazı olmuş kesinlikle katılıyorum, şirket için bizlere iphone verilmiyor sonuç olarak şirket hattını bilgisayar ilede güncelliyoruz.

  Emeğinize sağlık ve teşekkürler.

 2. obiwan kenobi :

  ellerine sağlık… nokia telefonumdaki rehber bilgilerimi yedekliyordum çok işime yarayan bir uygulama…. kolay gelsin.

  not: OSX Lion’da front row için bir çozüm var mı?

 3. Lion’a, iSync gibi Front Row da yüklenebiliyor. Denedim fakat sağlıklı çalıştığını söyleyemem. Müzik desteği için iTunes’un versiyonunu düşürmek gerekiyor. Ayrıca mkv film desteği de problemli.
  Denemek isterseniz bu adresteki paketi yükleyebilirsiniz.

 4. Merhaba, iSync için teşekkürler. Alakasız olacak ama me.com’u nasıl dosya depolama için kullanabildiniz?

 5. Ücretli Mobile Me hesaplarında 20 gb sanal disk hakkı bulunuyor. Bu alana dosyalar yedeklenebiliyor.
  Yıl sonunda iCloud ile birlikte iDisk servisi de kapanacak. Ücretsiz 5 gb iCloud alanına yalnızca iOS cihazlar yedeklenebiliyor.

Yorumlar