Kategoriler
Apple

Mail uygulamasında gönderilen mesajlar için kural tanımlamak

mailacton01

 

Benim gibi Mail uygulamasında mesajları tür ve içeriklerine göre onlarca klasör içerisinde tutuyorsanız, bir noktadan sonra gönderilen mesajlara da kural tanımlama ihtiyacı elzem oluyor. Gönderilen mesajların, gönderilenler klasörü yerine tanımlı başka bir klasöre yönlenmesi veya farklı eylemler uygulanması için uzun süredir Mail-Act-On isimli Apple Mail eklentisini kullanıyorum.

Bu eklenti yüklendiği zaman, Mail uygulama tercihlerinin kurallar bölümüne Outbox Rules ve ActOn rules isminde iki sekme ekleniyor. Outbox rules sekmesinde, gönderilen mesajlarız için kurallar tanımlayabilirsiniz.

mailacton02

 

Ayrıca Act-On Rules sekmesinde, tanımlanacak kurallar için ilave eylem seçenekleri de yer almakta.

 

Tüm e-posta hesaplarımı iMAP protokolü ile kullanıyorum. Bu sayede iPhone ve iPad ile de gönderdiğim ve aldığım tüm mesajları senkronize bir şekilde kullanabiliyorum. iOS üzerindeki Mail uygulamasında, gönderilen/alınan mesajlar için kural tanımlama seçeneği bulunmamasına karşın, e-posta hesaplarınızı iMAP protokolü ile kullanıyorsanız bu önemsiz bir sorun. Aralıklarla bilgisayarınızdaki gelen ve gönderilen posta kutularındaki tüm mesajları seçerek sağ tıklayın ve açılan menüden Apply Inbox/Outbox Rules  komutlarını uygulayın. Tüm mesajlara tanımlı kurallarınız uygulanacaktır.

mailacton03

“Mail uygulamasında gönderilen mesajlar için kural tanımlamak” için 3 yanıt

Devrim Bey Blog’ unuzdan çok faydalanmaktayım. Emeğinize ve ellerinize sağlık… 1980 li yıllarda Apple II C ile bilgisyarı düşünmeden edemiyorum. Yeniden 21.5 lik yeni bir MAC alarak alışmaya çalışıyorum. Recovery i ve yanına Windows u da kurmaya çalışlıyorum… Bu konularda açıklamalarınız var mı? Teşekkürler…

Selamlar… İyi günler…

Yaşar AKSU

İnş.Yük.Müh. (İTÜ-1973)

Değerli kardeşim Devrim, öncelikle bilgilerini paylaşma konusundaki cömertliğiniz ve yardımlarınız için tüm grafiker arkadaşlarım adına sana minnettarız. Şahsi çabalarını “Uzaktan Erişim” makalelerinden beri izliyorum. Freehand’den InDesign’a geçmem konusunda aydınlatıcı ve teşvik edici yayınlarınız bu yaştan itibaren bana yeniden mesleki canlılık kazandırdı diyebilirim. Konu başlığında sözettiğim 2 video “SABANCI brş. ve KIRKPINAR kitap inDesign’in bana göre en kritik konularını işliyor. Lakin Videolarda ses ve görüntü senkronu 10 saniye gibi atlamalı olduğundan en kritik TOC, TEXT VARIABLE ve NESTED STYLE gibi konularda birkaç saniye farkla anlam karışıklığı oluyor. Bu konuda elinizden gelen birşey varsa -Kaydedilmiş Banttan Videoyu tekrar yayınlayabilir yada gönderme şansınız- size minnettar olurum. Bu 3 videoyu anlamayan, Indesign’a biraz uzak kalır bence…Saygılarımla

Merhaba, size bir sorum olacaktı. Mac mail uygulamasından bir mail attığımda tanımlamış olduğum imzam, eğer gönderdiğim maile bir dosya eklersem Windows Outtlook da imzam dosya eki olarak gidiyor. Nasıl düzeltebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir