Kategoriler
Apple

Mac’inizden SMS Gönderin

Mac’inizdeki adres defterini kullanarak bluetooth destekli cep telefonunuz üzerinden SMS gönderebilirsiniz. Bunun için öncelikle bluetooth destekli cep telefonunuzu bilgisayarınız ile eşleştirmeniz gerekiyor.

System Preferences >Bluetooth denetimlerini kullanarak bluetooht destekli cep telefonunuzu bilgisayarınız ile eşleştirebilirsiniz. Eşleştirme işlemini tamamladıktan sonra buradan EmitSMS eklentisini bilgisayarınıza indirerek zip paketini açın. emitSMSAddressBookPlugin.bundle isimli dosyayı Macintosh HD/Library/Address Book Plug-Ins klasörü içerisine kopyalayın. İşlem tamam.

Address Book uygulamasını açarak adres defterinizden sms göndermek istediğiniz kişinin cep telefon numarası üzerine mouse ile tıklayın. Açılan bağlamsal menüde yer alan Send SMS via Bluetooth sekmesini seçin.

 

 

Açılan pencereye mesajınızı yazarak Send Using yukarı açılır menüsünden Telefonunuz: Dial-Up Networking sekmesini Send düğmesine basın.

Mesajınız, kendi GSM hattınızdan gönderilmiştir.

 

“Mac’inizden SMS Gönderin” için 18 yanıt

Macintosh HD/Library/ içinde Address Book Plug-Ins diye bi klasör yok ki

System/Library klasörüne kesinlikle dokunulmamalıdır. Sisteme zarar verebilirsiniz. Macintosh HD/Library klasöründe olmalı. Yoksa o isimde yeni bir klasör açılmalı.

Macintosh user HD/Library klasöründe var.

Ne yazıkkı tüm işlemleri yapmama rağmen telefonumu seçtiğimde istenilen onayı da vermeme ve bağlı görünmelerine rağmen gerçekleşmiyor. Hata veriyor hep.

Acaba, telefon cihazımda da bazı ek ayarlar yapmalı/izinler mi vermeliyim ki?

tamam problem çözüldü. sms gönderebiliyorum. yalnız sizin dediğiniz klasöre atmadım. çünkü öyle bi klasör bulamadım. esat arkadaşımızın dediği Macintosh HD/users/kullanıcı ismi/library/Address Book Plug-Ins in içine attım çalıştı. şu an başarılı bi şekilde gönderebiliyorum.ki telefonumda 4 senelik telefon olmasına rağmen…

User/Library klasörü içerisine eklenen plug-in’ler, yalnızca o kullanıcı için aktif olur. Bilgisayarda birden fazla kullanıcı hesabı varsa, her kullanıcının user/library klasörüne ilgili plug-in’in kopyalanması gerekir. Macintosh HD/library klasörü ise tüm kullanıcıları kapsayan genel bir kütüphanedir. Bu klasöre eklenen plug-in’ler, bilgisayardaki tüm kullanıcılar için aktif olur. Bu nedenle bu tür eklentilerin Macintosh HD/Library klasörüne eklenmesi uygulamada daha pratiktir. Sonuçta her iki yöntem de doğrudur.

Üstadım bu uygulama için teşekkür ederim.Gerçekten çok güzel bir uygulama bu.Ofiste çaprazımda oturan patronum sürekli bana bakarken gelen sms lere cevap veremiyor olmam çok kötü birşeydi=) bu durumdan böyle kurtulmam çok güzel gerçekten.Teşekkür ederim.

eşleşme yaptım ancak bağlanamadı. iphone a uyarı geliyor macbook desteklemiyor diye.

Eklentiyi geliştiren yazılımcı bir uyumluluk listesi yayınlamamış. Nokia ile uyumluluğunu test ettim, sorunsuz çalışıyor. Sony Ericsson modelleriyle çalıştığını da biliyorum. Yine de bu markalara ilişkin desteklenmeyen modeller de olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir