Kategoriler
Apple

Boot Camp 1: Bir Mac Üzerine Windows Yüklemek


Merhaba,
Boot Camp, Apple’ın Intel işlemcili bir Mac üzerine Windows işletim sistemi yüklenmesi amacıyla oluşturduğu bir yazılımdır. Boot Camp, Mac OS X 10.5 ve 10.6 işletim sistemleri ile birlikte yerleşik olarak yüklenmektedir. Yazının devamında bir Mac üzerine Windows kurulumunu adım adım izleyebilirsiniz.

Nelere İhtiyacınız Var?

 • USB klavye ve fare, veya yerleşik klavye ve trackpad
 • Mac OS X 10.6 ve üstü (Mac OS X’in en son sürümü tavsiye olunur)
 • Minimum 10gb boş disk alanı.
 • Yerleşik veya harici bir optik sürücü
 • Mac OS X 10.6 yükleme diski
 • Windows XP Home veya Professional sürümü (Service Pack 2 veya üstü ile birlikte)
 • Windows Vista Home Basic, Home Premium, Business veya Ultimate
 • Windows 7 Home Basic, Home Premium, Business veya Ultimate

32 bit mi 64 bit mi?

32 bit Windows XP ve Windows Vista

Intel işlemcili tüm Mac bilgisayarlara 32 bit Windows XP ve Windows Vista işletim sistemi sürümlerini yükleyebilirsiniz. 64 bit Windows XP sürümü yüklenmesi önerilmez.

32 bit Windows 7

 • 2007 ve sonrasında üretilen tüm iMac, MacBook Pro
 • Tüm Intel işlemcili Mac Pro, MacBook ve Mac Mini

modellerine yüklenebilir.

64 bit Windows 7 ve Windows Vista

 • 2008 ve sonrasında üretilen Mac Pro veya MacBook Pro
 • 2009 ve sonrasında üretilen iMac veya MacBook
modellerine yüklenebilir.

Yükleme Adımları

1. Adım: Boot Camp yazılımını güncelleyin

Elma menüsünde yer alan Software Update menüsünü kullanarak veya http://www.apple.com/support/bootcamp adresini ziyaret ederek Boot Camp yazılımınızı güncelleyin.

2. Adım: Boot Camp Assistant’ı çalıştırın

Bilgisayarda bulunan bir Admin kullanıcı hesabı ile oturum açarak diğer tüm açık kullanıcı hesaplarını kapatın.

Applications/Utilities klasöründe yer alan Boot Camp Assistant uygulamasını açın.

İsterseniz, sağ alt köşede yer alan Print Installation & Setup Guide düğmesini kullanarak yükleme yönergelerinin yer aldığı bir yazıcı çıktısı edinebilirsiniz.

Continue düğmesine basarak bir sonraki adıma ilerleyin.

 

Mac OS X Lion kullanıcıları için güncelleme:

Mac OS X Lion kullanıyor ve elinizde Mac OS X Lion yükleme diski yoksa, Windows işletim sisteminin ihtayaç duyacağı donanım sürücülerini internetten indirebilirsiniz. İndirdiğiniz sürücü paketini bir pc formatlı usb belleğe kaydederek  Windows sistemine yükleyebilirsiniz.

 

 

 

Continue düğmesine basarak ilerleyin.

 

 

Bilgisayarınıza Windows yüklemek için ikinci bir fiziksel diske veya sanal bir disk bölüntüsüne (partition) ihtiyacınız bulunuyor. Eğer bilgisayarınızda Windows kurulumu için ayırdığınız 2. bir harddisk’iniz veya bir disk bölüntünüz varsa Start the Windows installer opsiyonunu seçerek devam edebilirsiniz. Windows yükleyeceğiniz disk mutlaka yerel bir disk olmalıdır. Harici bir diske Boot Camp ile Windows yüklenemez.

Eğer bilgisayarınızın disk yapısı tek bir bölüntüden oluşuyorsa Create or remove a Windows Partition seçeneği ile ilerleyin. Boot Camp Assistant sizin için bir disk bölüntüsü oluşturacaktır.

İki bölüntü arasında bulunan noktayı kullanarak Windows için ayıracağınız disk alanını ayarlayabilirsiniz. Sonrasında Partition düğmesine basarak işlemi tamamlayın.

(Boot Camp ile yapılan disk bölme (partition oluşturma) veya bölüntüleri birleştirme işlemleri, format gerektirmeyen işlemler oldukları için  hard diskte yer alan verileri silmez.)

3. Adım Windows yükleme

Bölüntü işlemini tamamladıktan sonra bilgisayarınıza Windows işletim sistemi diskini takın. Boot Camp uygulamasında Start the Windows installer opsiyonunu seçerek Windows yükleme işlemini başlatın.

Bu işlem sonrasında bilgisayarınız kendini yeniden başlatarak Windows kurulum ekranına yönlendirecektir.

Boot Camp Assistant, disk bölüntüsü oluştururken, bölüntüyü FAT 32 formatında oluşturur. Listeden BOOTCAMP için oluşturulan disk bölüntüsünü veya diski seçerek sağ alt köşede yer alan Drive options sekmesine tıklayın.

Pencerenin alt bölümünde yer alan seçeneklerden Format sekmesine tıklayarak diski Windows yüklenebilmesi için tekrar formatlayın.

Format işleminden sonra, yükleme yönergelerini takip ederek Windows kurulumunu tamamlayabilirsiniz.

4. Adım: Windows için Boot Camp sürücülerinin yüklenmesi.

Mac OS X 10.6 yükleme diski hybrid bir disktir. Disk, Windows işletim sistemi altında bilgisayara takıldığında, Windows için donanım sürücülerinin yer aldığı Boot Camp bölümü görüntülenebilir.

Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı Windows işletim sistemi ile açılacaktır. Mac OS X yükleme diskini bilgisayarınıza takarak Boot Camp sürücülerini yükleyin. Mac OS X Lion kullanıyorsanız, Boot Camp Assistant uygulaması ile indirdiğiniz Windows Suport Software yazılımını yükleyin.

Windows başarı ile kuruldu.

Bilgisayarı Windows ile Başlatmak

Bilgisayarınızı Windows işletim sistemi ile başlatmanın 2 pratik yolu bulunuyor.

Birincisi, System Preferences > Startup Disk denetimlerinden Windows diskini seçerek bilgisyarı yeniden başlatmak.

İkincisi, bilgisayar açılırken alt tuşuna basılı tutarak işletim sistemi yüklü diskleri görüntüleyerek seçim yapmak.

Windows İşletim Sistemi ve Disk Bölüntüsünü İptal Etmek

Bir Mac’e Windows yükledikten sonra, aslında Mac OS X’in yakınından bile geçemeyeceğini anladınız ve işlemi iptal etmek istiyorsanız bu işlem oldukça pratik.

Eğer Windows işletim sistemini, bilgisayarınızda bulunan 2. bir fiziksel diske yüklediyseniz Applications/Utilities klasöründe yer alan Disk Utility uygulamasını kullanarak Erase sekmesinden bu diski tekrar Mac OS formatında formatlayabilirsiniz.

Eğer Boot Camp Assistant ile bir disk bölüntüsü (oluşturduysanız;

Applications/Utilities klasöründe yer alan Boot Camp Assistant uygulamasını açın. Create or Remove a Windows Partition opsiyonunu seçerek ilerleyin.

Sonraki adımda diskiniz tek parça olarak görüntülenecektir.

Restore düğmesine basarak Boot Camp bölüntüsünü (Boot Camp Partition) silebilirsiniz. Disk bölüntüsü ve tüm Windows işletim sistemi + Windows belgeleri silinerek diskiniz eski haline döndürülecektir.

 

Sık karşılaşılan problemler ve çözümleri:

Windows ortamında karşılaşabileceğiniz problemler genellikle donanım sürücü yazılımı ile ilgilidir.
Bilgisayarın ses, ekran, wireless, ethernet, klavye, mouse vb. donanımlarının Windows tarafından tanınmaması, internete bağlanamama, hoparlörlerden ses gelmemesi  durumunda;
• Yazının girişinde belirtilen bilgisayarınızın donanımına uygun 32 veya 64 bit doğru Windows versiyonunu yüklediğinize emin olun.
• Mac OS X 10.6 ve 105 işletim sistemlerinde, bilgisayar ile birlikte gelen yükleme diskini kullanarak Boot Camp sürücülerini yüklediğinizden emin olun.
[Mac OS X Lion kullanıcıları için] Boot Camp kurulumu esnasında Windows sürücülerini yüklemediyseniz, daha sonra Boot Camp Assistant uygulamasını çalıştırarak en güncel Windows destek yazılımını indirebilirsiniz.
• Windows’un Türkçe sürümlerinde (özellikle Ultimate olmayan Home vb. versiyonlarında) sürücü problemi yaşıyorsanız Windows sistem dil ayarlarını İNGİLİZCE yaptıktan sonra Windows işletim sistemini yeniden başlatmayı ve donanım sürücülerini yüklemeyi deneyebilirsiniz.
• Windows ortamında, Apple Software Update uygulamasını kullanarak Boot Camp güncellemelerini kontrol edin.
• Bilgisayarınızda DVD sürücü yoksa, DVD sürücünüz arızalı veya elinizde Windows yükleme diski yoksa, Boot Camp Assistant uygulaması yardımıyla .iso uzantılı Windows 7 yükleme diskini bir usb flash belleğe aktararak yükleme işlemini usb flash bellek üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için Mac OS X 10.7 ve Windows 7 kullanmalısınız.
• Bilgisayarı Windows işletim sisteminden başlatmak ile ilgili bir problem yaşıyorsanız aşağıdaki iki adımı kontrol etmenizi öneririm;
1) Sistem Tercihleri / Başlangıç Diski denetimleri listesinde Boot Camp diskini görünür olduğunu kontrol etmek. Eğer bilgisayarın başlatılabileceği “kullanılabilir” bir Windows işletim sistemi yüklendiyse bu listede görülmesi gerekir. Listeden Windows’u seçerek veya açılışta alt tuşuna basılı tutarak bilgisayarı Windows ile başlatılabilir.

2) Uygulamalar / İzlenceler klasöründe yer alan Disk İzlencesi uygulamasını açarak bilgisayarda kaç tane disk bölüntüsü (partition) olduğunu, bunların formatlarını ve kapasite-doluluk bilgilerini analiz edebilirsiniz. Genellikle sık yapılan yanlışlardan bir tanesi Windows kurulum ekranında yanlış format işlemi oluyor.

Son olarak, yazının altındaki yorumlarda da birçok sorunun cevabını bulabilirsiniz. Soru sormadan önce lütfen yorumları da okuyunuz.

“Boot Camp 1: Bir Mac Üzerine Windows Yüklemek” için 381 yanıt

Ultimate sürüm olmayan Türkçe Windows sürümlerinde donanım sürücü problemi oluşabiliyor. Türkçe sistem yükleyecekseniz, Boot Camp sürücülerini yüklemeden önce Windows’un sistem dil ayarlarını ingilizce yapmanız gerekiyor.
Windows ile başlamak için açılışta alt tuşuna basılı tutun.

bunlari yaptm ama elimde windows cd si yk internetten indirebilir veya satin alabilirmiyim ? bildiginz bi site varmi guvenilir bide indirdikten sonra yukleme olayina nasil devam edicem tesekurler

ben boot camp ile windows u kuruyorum ama kurulum bittikten sonra windows açılırken sihay ekran da kalıyor sanırım ekranla alaklı bir sorun var nasıl çözerim. yardımlarınız için telşekkürler

bir önceki sorunumu kendi başıma hallettim oda driver klasöründeki atikmdag.syn dosyasını silince ekran açılıyor.

ancak şimdi ses sorunum var yardımcı olabilirmisiniz

merhaba, sitenizdeki talimatlara göre mac bilgisayarıma windows 7 kurmak istedim ama disk bölme ve bootcamp ı formatla aşamasında sonra sürücüyü yükle diyince windows cd mi görmüyor. cd deki diğer klasörleri görüyor ama setup ı görmüyor. hatta kurulum dışında normalde setup u da görüyor ama kurulumda setup u görmüyor.
2 farklı kurulum cd si denedim ama aynı problem devam ediyor. neyden olaiblir acaba. selamlar

Orijinal bir Windows yükleme diski mi kullanıyorsunuz? Kopyalanan disklerde buna benzer dosya okuyamama hataları olabiliyor. İkinci bir ihtimal de optik sürücünüzün lensinin tozlanması olabilir. Lens temizleyici cd kullanmayi deneyebilirsiniz.

Merhaba,

mac osx lion son güncellemeleri ile kurulu bir macbookpro early 2011 8.1 var buna windows7 64 kurma niyetindeyim ancak bootcamp yenilenmiş sanırım sizin tarifinizdeki adımların dışında;
-windows 7 yukleme diski yarat
-en son windows destek yazılımını appledan indir.
-windows 7 yukle veya sil

ilk olarak 2. sıkkıdaki destek yazılımlarını ındırdım ve dvd bastım. ardından tekrar bootcamp acıp 3. secenegi secip windowsu kurmaya baslama nıyetındeydım kı. bootcamp sadece 2. secenegi semem izin veriyor dolayısı ile hardiskte bölüm açıp setup işlemine geçemiyorum ne yapmalıyım?

Disk İzlencesi uygulamasını kullanarak hard diskinizin Boot Camp için disk bölüntüsü oluşturup oluşturmadığını kontrol edebilirsiniz. Şayet diskiniz bölünmüşse Windows yükleme diskini takın ve açılışta alt tuşuna basili tutarak bilgisayarı Windows diskinden başlatarak yükleme yapın.

Boot Camp uygulaması diskinizde bölüntü oluşturamıyorsa Disk İzlencesi uygulaması ile diskinizi bölmeyi deneyebilirsiniz.

Tesekkür ederim hızlı ve aydılatıcı biilgi için. disk izlencesi ile daha önce bölümlemiş olduğum diski tek bölüm haline getirdim o zaman bootcamp izin verdi windowsu kurmaya şuan driver sonrası resert etti bakalım merakla bekliyoruz 🙂

Ben her şeyi yaptım kurduk ama macintoshu kullanmak istiyorum alt tuşuna basıyorum hiç bir şey olmuyo

Alt tuşunda bir problem ihtimaline karşı klavyenizdeki her iki alt tuşunu da denediniz mi?
Alternatif olarak, Windows’ta BootCamp denetim masasından, Mac OS X’de de System Preferences / Startup Disk denetim masasından başlangıç diskini seçebilirsiniz.

ben windows 7 yi dediğiniz gibi yükledim fakat bnm bilgisayarımın içinde hani bir cd den bahsediosunuz bootCamp ile ilgili windiwsu yükledikten sonra işte o cd yok bir de bn windowsu yükledim güncellemeler vs yapmak için internete girmem lazm fakat wireless çalışmıor galiba nasıl yapabilirim ..? teşekkürler şimdiden..

Üstadım kolay gelsin,bende oyun oynayabilmek için yeni aldığım 21’5” imac’e windows yüklemek istiyorum.1,sorum cihazla beraber her hangi bir cd-dvd gelmedi satın aldığım yerle görüştüm artık kurulum veya driver cd vermediklerini sistem üzerinden recovery mantığı ile işlem yapıldığını söylediler.Bununla ilgili windows yükleme yönergesi nasıl olacak?Ayrıca windows7 ultimate ingilizce kurmayı düşünüyorum uygunmudur?

Melih ve bypocar; Mac OS X Lion kullanımı için makale güncellendi. Yazıyı tekrar inceleyebilirsiniz. İngilizce Windows Türkçe Windows’a nazaran daha sorunsuz çalışır.

Merhabalar öcelikli sorum ben boot camp kullanarak 64bit win 7 kurmaya çalıştım ama orjinal kopya olmayan windows u görmedi internetten indirdigim 64bit windowsları da aynı şekilde görmedi. disk yok disk takın diye uyarı veriyor. ama 32 bit windows kurabiliyorum. bunun nedeni nedir boot camp kullanmadan disk bölüp bilgisayarı cd den başlatıp kullanabilirmiyim. yardımcı olursanız sevinirim

Devrim bey cok sağolun. sorun şundan kaynaklanıyor ben windows u internettin indirip dvd ye basıyordum. belki 5 6 tane bu şekilde denedim olmadı. çünkü kopya oldugu için orjinal dvd taktın oda baya çizilmişti o yüzden okumamış. arkdasın orjinal windows 64 bit dvdsini taktım çalıştı. yapamayan arkdaslara tavsiyem orjinal kopya dvd bulun yani kendi mac inizde kopyalama yapmayın yada dvd yi oldugu gibi kopyalayın ismini faland egiştirmeden…

Selam,
Mcbook Air kullaniyorum, windows 7 yukledim , sorunsuz yukleme tamamlandi ve windows 7 kullanilabiliyor ancak wireless intenet kullanamiyorum. Bu sorunu asmak icin ne yapabilirim. Tesekkurler

Aykut

merhaba 1 senedir macbook umda windows xp kullanıyorum. fakat bu aralar bazı cd leri windows okuyamıyor. sorun neyden kaynaklanıyor olabilir?

teşekkür ederim

merhaba. macbook windows yüklemek için yukarı denilenleri denedim harddiski böldüm fakat windows yükleyemedim.2 sefer denendiğimde yaptım. fakat bu sefer harddisk ‘im 3 e bülümmüş ve bi diski silmek istiyorum.nasıl yapabilirim?

Selamlar
Macbook Pro kullaniyorum cd surucum calismiyor. Bu yuzden windows u usd den kurmak istiyorum bolye bir sansim varmidir? varsa nasil yapabilirim?

Simdiden Tesekkurler

Mac OS X 10.7 kullanıyorsanız ve elinizde .iso formatlı Windows 7 yükleme disk imajı bulunuyorsa, Boot Camp Assistant uygulaması ile Windows 7 usb yükleme diski oluşturabilirsiniz.

Öncelikle yardımlarınız ve bilgilendirmeniz için çok tşk ler ben mac de acemiyim aynen aalattığınız gibi bir win 7 kopyasını hazırlayıp boot camp asist. belirttiğiniz gibi 20 gb alan parti. olarak hazırlayıp stard window. inst. işlemi başlatıyorum sistem restart yapıyor ve siya ekrana dönüp aynen şunu yazıyor No bootable device insert boot disc and press and key bilmiyorum nerede hata yapıyorum ama win 7 kurmam lazım lütfen yardımlarınızı bekliyorum birde dowload windows support,device vs. for mac seçeneğini tıkladığımda şu uyarıyı veriyor
Dowload cloud not continue the window suport softvare not available
Yardımlarınızı bekliyorum 🙁

Merhaba kardeşim güzel bir şekilde anlamşsın eline diline sağlık…Ben olayın en başında takılıp kalıyorm boot campım diski bölmüyor bu neden olabilir ??

Disk Utility uygulaması ile bölmeyi deneyebilirsiniz. Disk Utility de bölme işlemini gerçekleştirmiyorsa diskinizin yapısında bir problem olabilir. Disk Utility ile veya 3. Parti bir uygulama ile verify-repair komutları denenebilir. Son çözüm yedek alıp format atmak olacaktır.

Merhabalar Hocam Ben Yeni Apple Aldım Win7 Profesyonel Kurmak İstiyorum Bu “OS X Lion DVD” sini Takın Demişsiniz Bu DVD’yi Nereden Bulacağım Aldığım MAC’ın İçinden Böyle Bir DVD Çıkmadı.

merhabalar..ben windoows 7 kurdum mac’e fakat oyunlar icin en az 128 mb ekran karti isityor benim makinenin gordugu 64 mb nasil yapilcak bilmiyorum … simdiden tesekkur ederim

merhaba
MacBook Air makinama win7 x64 türkçe kurdum
bootcamp sürücüleri nasıl yüklicem, çözemedim.
mac tarafından boot ettim bootcamp kaybolmuş.
nasıl hallederim.
Teşekkürler.

ustam ben seni dediğin gibi windowsu kurdum.bazı sorunlar çıktı.
1-hoperlörden ses geliyor ama çok çok az.
2-benim mac i5 di şimdi farklı bişi gibi gösteriyo
3-pad in özelliklerinin çoğu çalısmıyo
4-en önemliside ekran kartını yukleyemedim.oyunlara girdiimde donanım ivmesi yada video kartı surucunuz tarafından desteklenmedi dio.bunun çözümü nedir…;?

şimdiden tesekkür ediyorum kolay gelsin

Merhaba,
Ben yeni aldığım mac minime win7 yükledim.
Hdd olarak 250GB lik bir alan ayırmıştım.
Win 7 yüklemesi sırasında bu hdd yi silip ikiye böldüm. Win 7 nin içinde de farklı bir sürücüm olsun diye.
Bunu yaptıktan sonra Win7 yi yeniden başlatırken mavi ekrana düştü ve başlangıç kurtarma da yapamıyorum.
Bende tekrar formatlarım diye mac e geçiş yapayım dedim. Ama başlarken lat tuşuna basılı tutarak açtığımda sadece win7 yi gösteriyor başlangıç olarak.
yani şu anda sadece win7 yi açabiliyorum o da mavi ekran veriyor.
Ben bu makineyi ilk geldiği hale çevirmek ya da mac i de açabileceğim bir boot ekranını görebileceğim hale getirmek istiyorum. Bana yardımcı olabilirseniz sevinirim…

Windows yüklerken yanlışlıkla Mac OS yüklü disk bölüntüsüne format atmış olabilirsiniz. Bilgisayarı sistem diskinden başlatarak yeniden Mac OS yüklemenizi öneririm.

merhaba devrim bey;
mac os lion kullanıyorum ayrıyeten windows 7 kurdum bootcamp ile daha sonra bir part daha oluşturdum bundan sonra windows açılışında “No Bootable Device — insert boot disk press any key” mesajı veriyor windowsta bir problem oldugunu düşünmüyorum çünkü partion ettikten sonra hatayı almaya başladım

Mithat bey merhaba, sanırım siz de benim yaptığım benzeri bir durumdasınız. Biz tümden dosya sistemi değiştiği için sıfırdan mac kurulumu yaptık (lion). sonrasında da ayrıca windows kurmaktansa parallels kullanarak windows kurduk. bu şekilde sıkıntısız kullanıyorum. tabi hafif bi yavaşlık var ama pek bezdirmiyor açıkçası….

Ali bey tamam bende kullandım parallels. Windowsda mecburiyetten kullanıyorum zaten parelel ile kurdugumuz zaman kullandıgım programlardan dolayı kasıyor. Yukarda bahsettiğim sıkıntının çözümü var mıdır acaba daha önce böyle bir problemle karşılaştınız mı ?

Parallels ile Boot Camp’in çalışma mantıkları farklıdır. Parallels – Vmware gibi uygulamalar sanal olarak Windows işletim sistemini çalıştırırlar (Windows’u Mac OS içerisinde bir uygulama gibi çalıştırırlar). Anlık veya kısa süreli kullanım için idealdir. Uzun süreli veya performans gerektiren Windows kullanımı için (yoğun grafikli oyunlar vb.) Boot Camp daha performanslıdır, çünkü doğrudan Windows işletim sistemi ile bilgisayarı başlatır.

Boot Camp, bilgisayardaki ana dosya sistemini değiştirmez. Mac OS formatlı sabit diski 2 parçaya bölerek 2. parçasını NTFS olarak formatlar ve Windows yüklenmesine olanak tanır.

Yapmanız gereken;

1) Sistem Tercihleri / Başlangıç Diski denetimleri listesinde Boot Camp diskini görünür olduğunu kontrol etmek. Eğer bilgisayarın başlatılabileceği “kullanılabilir” bir Windows işletim sistemi yüklendiyse bu listede görülmesi gerekir. Listeden Windows’u seçerek veya açılışta alt tuşuna basılı tutarak bilgisayarı Windows ile başlatılabilir.
2) Uygulamalar / İzlenceler klasöründe yer alan Disk İzlencesi uygulamasını açarak bilgisayarda kaç tane disk bölüntüsü (partition) olduğunu, bunların formatlarını ve kapasite-doluluk bilgilerini analiz edebilirsiniz. Genellikle sık yapılan yanlışlardan bir tanesi Windows kurulum ekranında yanlış format işlemi oluyor.

Bu adımları kontrol etmenizi öneririm.

devrim bey size bir sorum olacak ben orjinal windows vista 64 bit yükledim ama internete giremiyorum. Mac’dan deneyince giriliyor ama windowstan girilmiyor. Şimdiden sağolun

Devrim hocam ben bootcamp ile kurdum windows 7 snow leopard kullaniyorum. ama windowstadriverlari indirmem gerek yapamiyorum. yuklemeyi ben .dmg den yapmistim external harddisk ile. bu dosyadan nasil yuklerim driverlari?

Yükleyemezsiniz. Snow Leopard yükleme dvd’si bulmanız lazım. Snow Leopard yükleme diski Mac OS sistem ve Windows sürücülerinin bulunduğu iki farklı bölüntüden oluşur. dmg dosyası ise yalnızcca Mac OS yükleme bölümünü barındırır.

cok tesekkur ederim double layer denilen full (mac+windows) dvd oluyor sanirim single olan tek windows ya da mace ait olan kismi.

Ben Mac OS X 10.7.4 kullaniyorum, burda anlattiginiz gibi bootcamp ile win 7 kurdum, onceden olusturdugum guncel suruculer cd araciligi ile de suruculeri yukledim fakat win 7 uzerinde calisirken ne zaman ag baglantisi kursam kucuk sihay pencereler aciliyor ve 16 bit MS-DOS Subsystem—-C:\win\1.exe The NTVDM CPU has encountered an illegal instruction uyarisi veriyor. Kapat veya yoksay desem de surekli bu kucuk siyah pencereleri ust uste acip duruyor. Ag baglantisini kesince duzeliyor. Ne yapmam gerekli?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir