Merhaba,
Boot Camp, Apple’ın Intel işlemcili bir Mac üzerine Windows işletim sistemi yüklenmesi amacıyla oluşturduğu bir yazılımdır. Boot Camp, Mac OS X 10.5 ve 10.6 işletim sistemleri ile birlikte yerleşik olarak yüklenmektedir. Yazının devamında bir Mac üzerine Windows kurulumunu adım adım izleyebilirsiniz.

Nelere İhtiyacınız Var?

 • USB klavye ve fare, veya yerleşik klavye ve trackpad
 • Mac OS X 10.6 ve üstü (Mac OS X’in en son sürümü tavsiye olunur)
 • Minimum 10gb boş disk alanı.
 • Yerleşik veya harici bir optik sürücü
 • Mac OS X 10.6 yükleme diski
 • Windows XP Home veya Professional sürümü (Service Pack 2 veya üstü ile birlikte)
 • Windows Vista Home Basic, Home Premium, Business veya Ultimate
 • Windows 7 Home Basic, Home Premium, Business veya Ultimate

32 bit mi 64 bit mi?

32 bit Windows XP ve Windows Vista

Intel işlemcili tüm Mac bilgisayarlara 32 bit Windows XP ve Windows Vista işletim sistemi sürümlerini yükleyebilirsiniz. 64 bit Windows XP sürümü yüklenmesi önerilmez.

32 bit Windows 7

 • 2007 ve sonrasında üretilen tüm iMac, MacBook Pro
 • Tüm Intel işlemcili Mac Pro, MacBook ve Mac Mini

modellerine yüklenebilir.

64 bit Windows 7 ve Windows Vista

 • 2008 ve sonrasında üretilen Mac Pro veya MacBook Pro
 • 2009 ve sonrasında üretilen iMac veya MacBook
modellerine yüklenebilir.

Yükleme Adımları

1. Adım: Boot Camp yazılımını güncelleyin

Elma menüsünde yer alan Software Update menüsünü kullanarak veya http://www.apple.com/support/bootcamp adresini ziyaret ederek Boot Camp yazılımınızı güncelleyin.

2. Adım: Boot Camp Assistant’ı çalıştırın

Bilgisayarda bulunan bir Admin kullanıcı hesabı ile oturum açarak diğer tüm açık kullanıcı hesaplarını kapatın.

Applications/Utilities klasöründe yer alan Boot Camp Assistant uygulamasını açın.

İsterseniz, sağ alt köşede yer alan Print Installation & Setup Guide düğmesini kullanarak yükleme yönergelerinin yer aldığı bir yazıcı çıktısı edinebilirsiniz.

Continue düğmesine basarak bir sonraki adıma ilerleyin.

 

Mac OS X Lion kullanıcıları için güncelleme:

Mac OS X Lion kullanıyor ve elinizde Mac OS X Lion yükleme diski yoksa, Windows işletim sisteminin ihtayaç duyacağı donanım sürücülerini internetten indirebilirsiniz. İndirdiğiniz sürücü paketini bir pc formatlı usb belleğe kaydederek  Windows sistemine yükleyebilirsiniz.

 

 

 

Continue düğmesine basarak ilerleyin.

 

 

Bilgisayarınıza Windows yüklemek için ikinci bir fiziksel diske veya sanal bir disk bölüntüsüne (partition) ihtiyacınız bulunuyor. Eğer bilgisayarınızda Windows kurulumu için ayırdığınız 2. bir harddisk’iniz veya bir disk bölüntünüz varsa Start the Windows installer opsiyonunu seçerek devam edebilirsiniz. Windows yükleyeceğiniz disk mutlaka yerel bir disk olmalıdır. Harici bir diske Boot Camp ile Windows yüklenemez.

Eğer bilgisayarınızın disk yapısı tek bir bölüntüden oluşuyorsa Create or remove a Windows Partition seçeneği ile ilerleyin. Boot Camp Assistant sizin için bir disk bölüntüsü oluşturacaktır.

İki bölüntü arasında bulunan noktayı kullanarak Windows için ayıracağınız disk alanını ayarlayabilirsiniz. Sonrasında Partition düğmesine basarak işlemi tamamlayın.

(Boot Camp ile yapılan disk bölme (partition oluşturma) veya bölüntüleri birleştirme işlemleri, format gerektirmeyen işlemler oldukları için  hard diskte yer alan verileri silmez.)

3. Adım Windows yükleme

Bölüntü işlemini tamamladıktan sonra bilgisayarınıza Windows işletim sistemi diskini takın. Boot Camp uygulamasında Start the Windows installer opsiyonunu seçerek Windows yükleme işlemini başlatın.

Bu işlem sonrasında bilgisayarınız kendini yeniden başlatarak Windows kurulum ekranına yönlendirecektir.

Boot Camp Assistant, disk bölüntüsü oluştururken, bölüntüyü FAT 32 formatında oluşturur. Listeden BOOTCAMP için oluşturulan disk bölüntüsünü veya diski seçerek sağ alt köşede yer alan Drive options sekmesine tıklayın.

Pencerenin alt bölümünde yer alan seçeneklerden Format sekmesine tıklayarak diski Windows yüklenebilmesi için tekrar formatlayın.

Format işleminden sonra, yükleme yönergelerini takip ederek Windows kurulumunu tamamlayabilirsiniz.

4. Adım: Windows için Boot Camp sürücülerinin yüklenmesi.

Mac OS X 10.6 yükleme diski hybrid bir disktir. Disk, Windows işletim sistemi altında bilgisayara takıldığında, Windows için donanım sürücülerinin yer aldığı Boot Camp bölümü görüntülenebilir.

Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı Windows işletim sistemi ile açılacaktır. Mac OS X yükleme diskini bilgisayarınıza takarak Boot Camp sürücülerini yükleyin. Mac OS X Lion kullanıyorsanız, Boot Camp Assistant uygulaması ile indirdiğiniz Windows Suport Software yazılımını yükleyin.

Windows başarı ile kuruldu.

Bilgisayarı Windows ile Başlatmak

Bilgisayarınızı Windows işletim sistemi ile başlatmanın 2 pratik yolu bulunuyor.

Birincisi, System Preferences > Startup Disk denetimlerinden Windows diskini seçerek bilgisyarı yeniden başlatmak.

İkincisi, bilgisayar açılırken alt tuşuna basılı tutarak işletim sistemi yüklü diskleri görüntüleyerek seçim yapmak.

Windows İşletim Sistemi ve Disk Bölüntüsünü İptal Etmek

Bir Mac’e Windows yükledikten sonra, aslında Mac OS X’in yakınından bile geçemeyeceğini anladınız ve işlemi iptal etmek istiyorsanız bu işlem oldukça pratik.

Eğer Windows işletim sistemini, bilgisayarınızda bulunan 2. bir fiziksel diske yüklediyseniz Applications/Utilities klasöründe yer alan Disk Utility uygulamasını kullanarak Erase sekmesinden bu diski tekrar Mac OS formatında formatlayabilirsiniz.

Eğer Boot Camp Assistant ile bir disk bölüntüsü (oluşturduysanız;

Applications/Utilities klasöründe yer alan Boot Camp Assistant uygulamasını açın. Create or Remove a Windows Partition opsiyonunu seçerek ilerleyin.

Sonraki adımda diskiniz tek parça olarak görüntülenecektir.

Restore düğmesine basarak Boot Camp bölüntüsünü (Boot Camp Partition) silebilirsiniz. Disk bölüntüsü ve tüm Windows işletim sistemi + Windows belgeleri silinerek diskiniz eski haline döndürülecektir.

 

Sık karşılaşılan problemler ve çözümleri:

Windows ortamında karşılaşabileceğiniz problemler genellikle donanım sürücü yazılımı ile ilgilidir.
Bilgisayarın ses, ekran, wireless, ethernet, klavye, mouse vb. donanımlarının Windows tarafından tanınmaması, internete bağlanamama, hoparlörlerden ses gelmemesi  durumunda;
• Yazının girişinde belirtilen bilgisayarınızın donanımına uygun 32 veya 64 bit doğru Windows versiyonunu yüklediğinize emin olun.
• Mac OS X 10.6 ve 105 işletim sistemlerinde, bilgisayar ile birlikte gelen yükleme diskini kullanarak Boot Camp sürücülerini yüklediğinizden emin olun.
[Mac OS X Lion kullanıcıları için] Boot Camp kurulumu esnasında Windows sürücülerini yüklemediyseniz, daha sonra Boot Camp Assistant uygulamasını çalıştırarak en güncel Windows destek yazılımını indirebilirsiniz.
• Windows’un Türkçe sürümlerinde (özellikle Ultimate olmayan Home vb. versiyonlarında) sürücü problemi yaşıyorsanız Windows sistem dil ayarlarını İNGİLİZCE yaptıktan sonra Windows işletim sistemini yeniden başlatmayı ve donanım sürücülerini yüklemeyi deneyebilirsiniz.
• Windows ortamında, Apple Software Update uygulamasını kullanarak Boot Camp güncellemelerini kontrol edin.
• Bilgisayarınızda DVD sürücü yoksa, DVD sürücünüz arızalı veya elinizde Windows yükleme diski yoksa, Boot Camp Assistant uygulaması yardımıyla .iso uzantılı Windows 7 yükleme diskini bir usb flash belleğe aktararak yükleme işlemini usb flash bellek üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için Mac OS X 10.7 ve Windows 7 kullanmalısınız.
• Bilgisayarı Windows işletim sisteminden başlatmak ile ilgili bir problem yaşıyorsanız aşağıdaki iki adımı kontrol etmenizi öneririm;
1) Sistem Tercihleri / Başlangıç Diski denetimleri listesinde Boot Camp diskini görünür olduğunu kontrol etmek. Eğer bilgisayarın başlatılabileceği “kullanılabilir” bir Windows işletim sistemi yüklendiyse bu listede görülmesi gerekir. Listeden Windows’u seçerek veya açılışta alt tuşuna basılı tutarak bilgisayarı Windows ile başlatılabilir.

2) Uygulamalar / İzlenceler klasöründe yer alan Disk İzlencesi uygulamasını açarak bilgisayarda kaç tane disk bölüntüsü (partition) olduğunu, bunların formatlarını ve kapasite-doluluk bilgilerini analiz edebilirsiniz. Genellikle sık yapılan yanlışlardan bir tanesi Windows kurulum ekranında yanlış format işlemi oluyor.

Son olarak, yazının altındaki yorumlarda da birçok sorunun cevabını bulabilirsiniz. Soru sormadan önce lütfen yorumları da okuyunuz.

381 Yorum yapılmış: 

 1. Merhaba Devrim bey insanlara yardımcı oluyorsunuz ne güzel bir şey teşekkürler. Yalnız ben bootcamp asistanı açtığımda bende güncelleme ve indirme bölümü gelmiyor. Daha önce başka mac de geliyordu bende biliyorum ama bunda gelmiyor bu sebeple driverları yükleyemiyorum. Nedendir bir bilginiz var mı ?

 2. Mac OS X 10.7 öncesi bir sürüm kullanıyorsanız için ilgili seçenekleri göremeyebilirsiniz.

 3. mevlüt bilir :

  merhaba bootcample windows 7 yi kurduktan sonra mac osx te hala çalışan usb portlarım windows ta çalışmıyor. internette bi çözüm bulamadım yardımcı olabilir misiniz?

 4. Windows donanım sürücü yazılımı yüklenmemiştir. Donanım sürücü yazılımını yüklerseniz düzelecektir.

 5. Ya hocam ben kaçtane win7 dvd si takmışsam boot camp disk bulunamadı diyor.

 6. Hocam doğru yere mi yazdım tam emin değilim, sorum şu:

  Çalıştığım yerde eski Model bir imac var üzerinde Mac OS X 10.4.8 versiyon (galiba tiger oluyor) yüklüydü. Kurulum dvdleri ile HDD silip aynı sistemi tekrar yükledim. Ama sıkıştırılmış dosya formatı olan .hqx formatlarını hiçbir şekilde açamıyorum, kendi formatı olan .dmg uzantısına sahip bazı programları da açmıyor. Windows ta olduğu gibi birlikte aç penceresi çıkıyor.

  Acaba kruulumda mı bir sorun var, Ya da mac sistemlerde driver yüklemek mi gerekiyor.

  Sistemin özelliklerinde;
  işlemci: Intel core 2 duo
  Ram: 2 gb yazıyordu sadece

 7. Hocam MAC sistemler hakkında sizden başka böyle açıklayıcı anlatan bir yer olmadığı için size merak ettiğim birkaç soru daha sormak istiyorum.

  – önceki yorumda bahsettiğim imac’in sistem özelliklerinde işlemci olarak intel core 2 duo ve ram olarak da 2 gb ram yazıyordu, başka hiçbir bilgi yazmıyordu.

  Şimdi bu sistemde grafik programlarını kullanmanın pek bir yararı olur mu? Yani bunun yerine daha iyi özelliklere sahip bir masaüstü bilgisayar var, ben onu kullanmayı düşünüyorum grafik programları için. Sizin düşünceniz nedir?

  – İkinci sorum da şu: 10.4.8 yüklü olan bu makinaya Os X mountain lion yada leopard gibi daha yeni versiyonlarını yüklesem, sorun olur mu acaba?

 8. Hqx için Stuffit Expander uygulamasını deneyin.
  Yeni sistem versiyonları için ise Mac OS X minimum sistem gereksinimlerine göz atın.

  http://www.apple.com/tr/osx/specs/

 9. Daha önce çalışan bir windows 7 kurulu olan imac’e lisans nedeniyle Windows 8 yüklemek zorunda kaldık. Yükleme sonunda daha önce çalışmakta olan magic mouse windows 8 üzerinde çalışmıyor ve bazı driverlar yüklenmemiş gerekiyor, bu sorunu çözmek ve magic mouse’u aktif bir şekilde -scrool- kullanmak için ne yapmalıyım? Boot Camp Support Software 5.0’ı kurarak bu sorunu aşabilir miyim? Şimdiden teşekküler.

 10. Büyük ihtimalle 5.0 sürücüleri sorunu çözecektir. Ek olarak Apple’ın Boot Camp Windows 8 sık sorulan sorular sayfasını ziyaret etmenizi öneririm.

 11. Cevabınız için teşekkürler. Apple ürünleri hakkında pek bilgim yok sorum için mazur görün lütfen. boot camp 5.0’ı nasıl kurmalıyım herhangi bir yükleme şekli var mıdır yoksa windows üzerinde normal program kurar gibi mi kurmalıyım boot camp 5.0’ı?

 12. Boot Camp 5.0 versiyonunu buradan indirebilirsiniz. Özel bir yükleme şekli yok, yükleyici dosyayı çalıştırmanız yeterli.

 13. murat gülsever :

  yeni bir Apple iMAC almak istiyorum ama windows 7 veya 8 kullanmam lazım windows yüklersem ilerde sorun yaşarmıyım teşekkürler.

 14. Sorun yaşamazsınız.

 15. mac’e windows yüklendiğinde, windows işletim sistemine sahip ağdaki diğer bilgisayarlarla dosya ve yazıcı paylaşımı yapabilir mi?

 16. Merhaba, Ben bir kaç farklı bilgisayarlar da şöyle bir sorunla karşılaştım. daha önce bootcamp programı içerisinde flash diske sistem yarat seçeneği çıkıyordu ama şu an çıkmıyor. ve bu bilgisayarlarda Başka bir yerde yapmış olduğum bootable windows yüklü bir flash disk ile bu macleri boot edemiyorum mesela macbook air yada imac 2010 2011 usb flash üzerinden boot etme şansımız yok mu? yardımlarınız için teşekkür ederim

 17. merhaba, bende macbook pro var ve windows 7 yi yükliycem ama bunu zararları hiç mi yok yani bilgisayar yavaşlar mı hatalar çıkar mı ? şimdiden teşekkür ederim.

 18. Ya devrim abi bende apple imac i5 var disk sürücüsü yok cd için yuva yok ben buna napabilirim ?

 19. Selamlar Daha önceden bootcamp kullanarak win 7 kurmuştum ve sonra win 7 işletim sistemini silmek istedim ve boot camp asistan kullanarak remove yaparak diskimi birleştirdim fakat birgisayarı kapatıp tekrar açtığımda karşıma No bootable device — insert boot disk and press any key yazısı geliyor. Mac-OS cd sini takıp herhangi bir tuşa basıyorum fakat bilgisayar bana bir yanıt vermiyor kilitleniyor ne yapmam gerekir bilgilendirirsen sevinirim.

 20. Açılışta alt tuşuna basılı tutarak başlangıç diski olarak Mac bölüntüsünü seçmek yeterli olacaktır. Sistem Tercihlerinden de başlangıç diski ayarını düzeltmek gerekir.

 21. Hüseyin Kuru :

  Merhabalar

  mac bilgisayarda windows çalıştırdığımızda ve dongle kullandığımızda usb den hata veriyor programı açamıyoruz.

  dongle error
  cannot run driver (14)

  uyarısı veriyor.
  acaba Windows donanım sürücü yazılımı yüklenmemiştir sorunumu dur yoksa başka ne olabilir

  Teşekkürler

 22. BootCamp sürücüleri veya (varsa) dongle sürücüsü kaynaklı olabilir. İşe yarar mı bilmem ama bir de araya usb hub takarak deneme yapmakta fayda var.

 23. Devrim hocam Az çok yorumları okuyarak bir şeyler çıkardım ama teyid almakta yarar var diye düşünüyorum. İMAC win7 kurulu bunu silip yeniden yüklemek istiyorum. 1. sorum Boot Camp ile mevcut win7 kaldırılıp yeniden yüklenecek mi? 2. sorum DVD den hariç boot edilmiş bir flash memory ile bu kurulum gerçekleşir mi ?

 24. Her iki sorunun cevabı da evet.

 25. Hocam teşekkür ediyorum. bir soruyu atlamışım. Klavye İMAC’in değil bilinen Kablosuz masaüstü klavyesi bir engel teşkil eder mi ?

 26. Donanım sürücüleri eksiksiz bir şekilde yüklenirse sorun olmaz.

 27. Metin Şahin :

  Merhaba Devrim bey, bende yeni i5 işlemcili bir imac aldım, windows kurmak için yazılarınızı okudum, fakat benim mac de cd sürücüsü yok yüklemeleri nereden yapabilirim?

 28. Devrim abi bu imac a hardisktende yüklenebiliyormu

 29. iyi günler ben macbook air e windows 7 attırdım ama ses ve klavyedeki ışıklar felan çalışmıyor bunun için ne yapmalıyım ayrıca bu windows u silmeden flaşh diskten macos u nasıl tekrar yükleyebilirim
  şididen teşekkürler………………

 30. Metin Şahin, Ferhat, Mehmet;

  Yorumlar içerisinde birçok sorunun cevabını bulabilirsiniz.

 31. selam kardes bende imac g5 var hdd degstırdım ve wın7 kurdum drverları nasıl cozebılırım bı fıkrın varmı

 32. Devrim abi bende macbookpro a1278 var macxos yukluydu bootcampla win7 yukledim ama 8gb lik usb takmayı unuttum bi şekilde yukledim şimdi mac e donemiyorum cunku win7 de bootcamp yok donanımlarıda yukleyemiyom wifi de yok hep win7 açıyor mace geri nasıl döneblrm tşkrler telfondan yazdm acl yardm,.(

 33. devrim bey bootcamp ile partıtıonu oulşturuyorum mac bilgisayar tekrar açıldığında windows kurulumu başlıyor ancak yüklenecek sürücü bulunamadı diyor nasıl düzeltebilirimm

 34. Arkadaşlar merhaba çok araştırdım bir çok şey denedim ama olmadı bir de buradan sorayım dedim. İntel core 2 duo 2 Gb ram’i olan bir macbook air sahibiyim. Dvd yeri bozuk olduğu içün windows’u usb den yüklemem gerekiyor.

  Bootcamp yardımcısı aracıyla driverleri indirdim koydum bir köşeye. İnternetten bulduğum bi yöntemle (xcode kullanarak, şuradan baktım https://www.youtube.com/watch?v=vNyg3byolic) bootcamp te windows 7 yükleme diski yarat diye bir seçenek belirdi. O seçenekten torrentten çektiğim image dosyasını (iso) usbye aktarıp usb yi yükleme diski haline getirdim.

  Sonra bootcamp te windows u yükle seçeneğine tıklıyorum. ordan diski bölüntülüyorum bölüntüleme sonunda bilgisayar reset atıyor açılışta siyah bir ekran ve “no bootable device insert boot disk and press any key mac” yazısı çıkıyor. Hiç bir şey çalışmıyor ancak kapatıyorsunuz. açarken de option tuşuna basarak tekrar mac i seçerek açıyorum.
  şunu da belirteyim ki mac’ten başka seçilecek bir şey de gelmiyor. Yani windows’u göstermiyor. sonra mac olarak açınca tekrar windows’u sil e tıklıyorum bootcapm ten, düzelip tek parça oluyor yine.

  bu sorunu aşmak için farklı bir iso dosyası daha çektim internetten değişen olmadı. flashta mı sorun var diye düşündüm ama aynı flashla aynı bilgisayara Lion’u yüklemiştim. Acaba bootcamp in yükleme diski yaratması mı sıkıntılı deyip başka programlardan yükleme diski de yaptım sonuç yine aynı.

  Kaç gündür uğraşıyorum arkadaşlar biraz da inat meselesi oldu bu iş. Kısıtlı ingilizcemle yabancı forumları falan da araştırıyorum ama çözüm bulamadım. En ufak bir şeyi değiştirecek bir bilginiz varsa lütfen söyleyin.

 35. IMac üzerinde bootcamp olmadan yüklenen windows 8 ile sorunlar yaşıyorum, bunu nasıl ortadan kaldırabilirim? Tekrar sorunsuz bir windows 8 kurulumu için.

 36. Diski bölerek Windows kurulumu yaptıysanız, bilgisayarı Mac OS ile başlattıktan sonra Disk İzlencesi (Disk Utility) uygulaması ile windows disk bölüntüsünü silerek diski birleştirebilirsiniz.

 37. selamunaleyküm biraz karışık bir işe giriştim de sizden yardım talep edicem … sorunum şu bende macbookpro war coreduo 2.52. 4 rem hem mac hem windows kullanıyordum ikisinide formatladım fakat mac de bootcamp hdd yi görüyorum kullanıorum ama windowsta mac in hdd sini göremiyorum disk ayarlarına girdim ,bikaç win versiyonu denedim olmadı hatta bootcamp ile güncel yazılım indirmeme rağmen olmadı .ilgilerinizi bekliorum … yardım larınınz için şimdiden teşekkurler

 38. Macdrive uygulamasını tavsiye ederim.

 39. cihat aydoğdu :

  hocam bende mac book pro var windows 7 kurmaya çalıştım benim hardiski tek kurmuşlar 500,11 GB (500.107.862.016 Byte) o yüzden kuramıyorum ne yapabilirim mac i silmemmi gerekiyo anlamıyorum yada winsows 7 yi harici bi diskemi kurcam teşekkür ederim.

 40. Boot Camp diski hiçbir veriyi silmeden ikiye böler. Yazıda anlatılanları uygulayarak kurulum yapabilirsiniz.

 41. merhaba
  macbook air 2013 de kurmaya çalıştığım zaman win 7 kullanıcı adı bölümünde klavye ve mouse çalışmıyor ..bu konuda herhangi bir bilginiz varmı acaba..

 42. yükleyici diski bulunamadı. windows yükleyici diskinizi takip diskin tanınması için birkaç saniye bekleyin. sorunu ile karşılaşıyorum macbook pro retina kullanıcısıyım ve cd,dvd okuyucusu yok malum usb ile ile yüklemek zorundayım.

 43. selam devrim.
  macbook air kullanıyorum 64 gb. 32 gb lik usb belleğe windows 7 kurmak istiyorum. bootcamp ile bu mümkün mü? zira hd de yer yok.

 44. Merhaba,
  Yillar önce bootcamp ile yükledigim windowsu disk utilitiesden sildim. Fakat silerken yaptigim hata mac os genisletilmis (günlüklü) yerine bir windows secenegiyle silmek oldu. Simdi partision ekraninda windows yüklü alani da dahil etmeye calisirken hata veriyor. Bunu nasil düzeltebilirim?
  Yardimci olursaniz sevinirim

 45. merhabalar macbook pro retina bilgisayarıma windows premium yüklemek istiyorum ama yükleyemiyorum boot camp içersinde bulunan bölümde bana aşamaları tarif etmesine ragmen aşamalar yarım kalıp hata veriyor bu konuda yardım etmenizi rica ediyorum.

 46. Alperen Çakır :

  Hocam öncelikle merhabalar benim ufak bir sorum var 2013 ince serî iMac e sahibim yani cd/DVD okuyucu yok ilk sorum Windows yüklerken pc de kullandığımız tarzdan bir yükleme cd si mi lazım yoksa Apple için özel dmg dosyası gerektirirmi ikinci sorumda cd yerine flash bellekten kursak olurmu Şimdiden çok teşekkürler

 47. Alperen Çakır; Cevabı yazıda mevcut.

 48. macbook pro ya windows yedi yüklettikten sonra f1 f2 tuşları calışmıyor bunu nasıl düzeltebilirim yardımcı olabilir misiniz ?

 49. Boot Camp sürücü yazılımını güncel sürümüne yükselttiniz mi?

  Boot Camp Software Update

Yorumlar